Wykład prof. Moniki Woźniak, 26 maja 2021

26 maja 2021 roku odbył się trzeci już wykład z serii „International Voices in Children’s Literature Studies” („Międzynarodowe głosy w badaniach nad literaturą dziecięcą”). Tym razem gościem CBLDM była prof. Monika Woźniak (University of Rome „La Sapienza”, Włochy), która wygłosiła referat pt. Fanfiction and YA Literature in Poland: A Foray into (Mostly) Uncharted Territory.

Badania prof. M. Woźniak koncentrują się na tłumaczeniach literackich, literaturze i tłumaczeniach dla dzieci, a także tłumaczeniach audiowizualnych. Jest autorką ponad stu publikacji. W ostatnim czasie była współautorką monografii poświęconej włoskiej recepcji Quo vadis Henryka Sienkiewicza (120 lat recepcji „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza we Włoszech, 2020) oraz współredagowała (z Marią Wyke) The Novel of Neronian Rome and its Multimedial Transformations (2020), tom zebrany na temat Quo vadis opublikowany przez Oxford University Press.