Konferencja „Synergia słów i obrazów” (28-29 listopada 2019)

Cztery członkinie naszego Centrum i jedna członkini jego Rady Naukowej wzięły udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „IKONOTEKSTY 2019 – Synergia słów i obrazów”, która odbyła się w dniach 28–29 listopada 2019 roku w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku:

• dr Anita Wincencjusz-Patyna, O rodzajach i roli szkiców w książkach obrazkowych
  • dr Elżbieta Jamróz-Stolarska, Podróż po świecie przyrody na łamach polskich książek obrazkowych ostatnich lat
  • dr Bożena Hojka, Od ilustracji do infografiki – o relacjach między słowem a obrazem we współczesnych podręcznikach szkolnych
  • dr hab. Natalia Paprocka i dr hab. Agnieszka Wandel, Ilustratorzy wobec kulturowego tabu. Wiedza o seksualności w książkach dla dzieci i młodzieży

Konferencję zorganizowały: Pracownia Interdyscyplinarnych Badań Książki Obrazkowej Uniwersytetu Gdańskiego, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Zakład Filozofii, Wychowania i Studiów Kulturowych Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.