Warsztat kreatywnego pisania w języku angielskim

Zapraszamy licealistów na warsztat kreatywnego pisania w języku angielskim pt. Writing Climate Change, który odbędzie się 20 września o godz. 10.00. Podczas spotkania zaprosimy uczestników do wspólnej refleksji nad rolą literatury w czasach kryzysu klimatycznego. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób poezja i proza mogą służyć nie tylko opisaniu i zrozumieniu społecznych i kulturowych wymiarów tego zjawiska, ale także propagowaniu postawy krytycznej nadziei wobec niepewnej przyszłości. W pierwszej części spotkania przeanalizujemy przykłady krótkich literackich opisów zmian klimatycznych, skupiając się na wykorzystywanych w nich środkach stylistycznych. Następnie podejmiemy próby stworzenia własnych tekstów wyrażających nasze przemyślenia o kondycji ludzkości i jej relacji z naturą. Zajęcia poprowadzą dr hab. Justyna Deszcz-Tryhubczak, prof. UWr, i mgr Mateusz Marecki z Uniwersytetu Jilin w Changchun w Chinach, reprezentujący Pracownię Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej w Instytucie Filologii Angielskiej.
Zapisy między 06.09 a 13.09 pod adresem justyna.deszcz-tryhubczak@uwr.edu pl. Miejsce: zoom.

Zapraszamy uczniów ze znajomością języka angielskiego na poziomie B2 lub C1.