Pięć lat działalności Centrum Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży – artykuł w czasopiśmie „Dzieciństwo. Literatura i Kultura”

Zachęcamy do lektury artykułu pt. Pięć lat działalności Centrum Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego zredagowanego przez Agnieszkę Wandel i dostępnego w czasopiśmie Dzieciństwo. Literatura i Kultura.

Artykuł omawia okoliczności powstania i misję Centrum, jego działalność w różnych obszarach upowszechniania wiedzy o literaturze dla dzieci i młodzieży, zainteresowania badawcze i wyniki publikacyjne jego członków, a także realizowaną współpracę oraz wystąpienia konferencyjne. Podstawą opracowania była autorska baza danych zawierająca opisy wszystkich publikacji oraz większości wystąpień konferencyjnych i projektów realizowanych przez członków Centrum w latach 2018–2022.