Menu Zamknij

Międzynarodowe seminarium naukowe „La letteratura per l’infanzia straniera in traduzione in Polonia tra XIX e XX secolo”

W dniu 28.03.2019 członkinie Centrum: dr hab. Katarzyna Biernacka-Licznar, dr Elżbieta Jamróz-Stolarska, dr hab. Irena Barbara Kalla i dr hab. Natalia Paprocka wezmą udział w międzynarodowym seminarium naukowym pt. „La letteratura per l’infanzia straniera in traduzione in Polonia tra XIX e XX secolo” (Przekłady zagranicznej literatury dla dzieci i młodzieży w Polsce w XIX i XX wieku), które odbędzie się na Uniwersytecie w Maceracie we Włoszech.

Seminarium jest współorganizowane przez Centro di documentazione e ricerca sulla storia del libro scolastico e della letteratura per l’infanzia (CESCO) (https://www.unimc.it/cescom/en/centre), z siedzibą w Museo della Scuola “Paolo e Ornella Ricca” Uniwersytetu w Maceracie.

Seminarium w Maceracie będzie okazją do nawiązania ścisłej współpracy  z badaczami włoskimi, która została zapoczątkowana w roku 2018 przez dr hab. Katarzynę Biernacką-Licznar (ISKŚiO).